kulturasvesture3.blogspot.com
Kultūras vēstures filozofija. 3.daļa: Dionīsa mistērijas
http://kulturasvesture3.blogspot.com/p/dionisa-misterijas.html
Kultūras vēstures filozofija. 3.daļa. Grieķijas teritorijā tās sauca par Dionīsa mistērijām, savukārt Romas teritorijā vēlāk tās pazina kā Bakha vai Bakhusa mistērijas. Dionīss ir viens no senākajiem mītiskajiem tēliem, kura biogrāfijā ir atrodamas līdzības ar vēlāko Kristus biogrāfiju. 1) Dionīss līdzīgi kā Kristus ir dzimis Ziemassvētku vakarā, bet piedzīvojis augšāmcelšanos Lieldienās. Par to ir daudz jautāts- kāpēc šie datumi sakrīt? Iespējamā atbilde varētu būt aptuveni šāda- pašai piedzimšanai nav ...
kulturasvesture.blogspot.com
Kultūras vēstures filozofija 1.daļa: Asinsgrupu izplatības kultūrvēsturiskā karte
http://kulturasvesture.blogspot.com/p/asinsgrupu-izplatibas-kulturvesturiska.html
Kultūras vēstures filozofija 1.daļa. Asinsgrupu izplatības kultūrvēsturiskā karte. Runa ir par tā saucamo "Hiperborejas teoriju", kura savā mācībā iekļāva arī pētījumus asinsgrupu izplatības likumsakarībās pasaulē. Pēc šīs teorijas uzskatiem:. Asinis visbiežāk sastopamas Eiropas ziemeļtautām- ģermāņiem, skandināviem. Pakāpeniski samazinās tās izplatība virzienā uz Vidusāziju. Šīs grupas asinis sastopamas arī Okeānijā un Āfrikā. Vizuāli II grupas asins nēsātāji ir līdzīgi I grupas cilvēkiem...Kopīgot s...
kulturasvesture.blogspot.com
Kultūras vēstures filozofija 1.daļa: Senā māksla, mākslinieki un mākslas darbi
http://kulturasvesture.blogspot.com/p/sena-maksla-makslinieki-un-makslas.html
Kultūras vēstures filozofija 1.daļa. Senā māksla, mākslinieki un mākslas darbi. Vai nav dīvaini, ka šajā pasaulē, kurā bija tik daudz krāšņas un neskartas dabas, kur cilvēkiem vispirms bija jārūpējas par izdzīvošanu - ēdienu un siltumu - pēkšņi parādījās mākslas darbi? Vismaz mēs tos tagad saucam par mākslas darbiem. Kamdēļ tie bija vajadzīgi? Kas tad ir tas, ko saucam par mākslas darbu? Vai nav tā, ka šodien mākslas darbs ir kaut kas, kas padara mūsu apkārtējo dzīvi vienīgi. Un tas arī viss. Un tomēr mē...
kulturasvesture2.blogspot.com
Kultūras vēstures filozofija 2.daļa: Cilvēka sugas uzlabošana. Eigēnika
http://kulturasvesture2.blogspot.com/p/cilveka-sugas-uzlabosana-eigenika.html
Kultūras vēstures filozofija 2.daļa. Cilvēka sugas uzlabošana. Eigēnika. Ekstrēms jautājums – ir mērķtiecīgi jāstrādā pie cilvēka sugas uzlabošanas vai viss jāatstāj Dieva rokās? Kas tad ir eigēnika? Tā ir mācība par to, kā cilvēku padarīt labāku, pilnīgāku utt. Lai gan vēl pareizāk būtu teikt, ka tā ir mācība par to, kā attīrīt cilvēka sugu no sārņiem, bet attīstīt labāko. Tas ir pareizi vai nav? Vai neizklausās pieņemama doma, ka cilvēks būtu uzlabojams? Un kurš noteiks darba metodes? Arī tā laika Latv...
kulturasvesture2.blogspot.com
Kultūras vēstures filozofija 2.daļa: Telepātija
http://kulturasvesture2.blogspot.com/p/telepatija.html
Kultūras vēstures filozofija 2.daļa. Saules procesus. Kā tas iespējams? Tāpat te darbojas arī citi faktori, piemēram, ekonomiskie. Lai to saprastu, iedomājieties, kas var pelnīt, izmantojot cilvēku nespēju iegūt informāciju bez starpnieka? Tātad – dodot cilvēkiem šādas zināšanas, tiktu apdraudēts kolosāls biznesa tīkls un milzīgas naudas plūsmas. Vai šo biznesu magnāti mums to atļaus? Vai kāds no viņiem būs ieinteresēts atļaut (ar savu naudu) ieviest apmācību programmas telepātijā vai attīstīt šo zinātni?
kulturasvesture.blogspot.com
Kultūras vēstures filozofija 1.daļa: Cilvēks skaita savus gadus
http://kulturasvesture.blogspot.com/p/cilveks-skaita-savus-gadus.html
Kultūras vēstures filozofija 1.daļa. Cilvēks skaita savus gadus. Ceļot dažādas akmens papildierīces un studējot debesspīdekļu ceļus, cilvēkam radās. Iespēja skaitīt. Skaitīt dienas, nedēļas, mēnešus, gadus. Un varbūt tikai tad viņš. Beidzot uzzināja sev atvēlētā mūža aptuveno ilgumu. Padomājiet paši, kā jūs dzīvotu,. Ja nezinātu, ka jau nodzīvotās dienas vai gadus var skaitīt un tādējādi arī zināt cik. Mēs dzīvotu it kā bezgalīgi un neviens pat nedomātu par kaut. Bet šajos laikos, kad neviens precīzi.
tzmakslasstudija.blogspot.com
Terēzes Zaķes Mākslas studija: Glezniecības un zīmēšanas kursi
http://tzmakslasstudija.blogspot.com/p/glezniecibas-un-zimesanas-kursi.html
Terēzes Zaķes Mākslas studija. Glezniecības un zīmēšanas kursi. Nodarbības notiek pārsvarā darbdienās. Rīta grupa pl.12.00 līdz 15.00. Dienas grupa 15.00 līdz 18.00. Vakara grupa pl.18.00 līdz 21.00. Nodarbas notiek vienu reizi nedēļā. Nodarbibu dienas un laiki ir atkarīgi. Vienošanās ar jaunajiem dalībniekiem,. Par ko lūdzu intereseties zvanot vai rakstot.). Notiek visa gada garumā ar individuālu. Apmācības programmu un uzstādītajiem mērķiem. Var izvēlēties zīmēšānas vai gleznošanas nodarbības,bet.
tzmakslasstudija.blogspot.com
Terēzes Zaķes Mākslas studija: Mūsu produkcija un e-veikals
http://tzmakslasstudija.blogspot.com/p/musu-produkcija.html
Terēzes Zaķes Mākslas studija. Mūsu produkcija un e-veikals. Pie mums varat pirkt vai pasūtīt salonā:. Lai ieietu salonā, uzklikšķiniet uz dotās adreses-. Http:/ www.wix.com/makslasstudija/e-veikals. Zīda lakatus un šalles:. Gleznojumus uz krekliem vai citiem apgērbiem:. Apgleznotus traukus, koka mēbeles vai interjera elementus:. Ar mums var sazināties:. Kopīgot sociālajā tīklā Twitter. Kopīgot sociālajā tīklā Facebook. Apskatīt manu pilno profilu. Terēzes Zaķes mākslas studija.
kulturasvesture.blogspot.com
Kultūras vēstures filozofija 1.daļa: Kursi
http://kulturasvesture.blogspot.com/2010/11/kursi.html
Kultūras vēstures filozofija 1.daļa. Ceturtdiena, 2010. gada 4. novembris. Ja vēlaties nedaudz savādāk paskatīties uz cilvēces attīstības procesiem, pārdomāt mākslas un religiju attīstības gaitu ne no akadēmiskās zinātnes skatpunkta vien, esiet laipni gaidīti uz kursiem darbdienu vakaros 1x nedēļā (pēc grupas izvēles) 18.00-21.00 Rīgā, Cēsu ielā 8. Tomēr par kursu laikiem un cenām vairāk skatīt:. Http:/ akcijucenaskursiem.blogspot.com. Vides iespaids uz cilvēka mākslas un religiju kulltūras attīstību;.
kulturasvesture.blogspot.com
Kultūras vēstures filozofija 1.daļa: Kad viss sākas? No kā viss sākās? Kur viss sākās?
http://kulturasvesture.blogspot.com/p/kad-viss-sakas-no-ka-viss-sakas-kur.html
Kultūras vēstures filozofija 1.daļa. No kā viss sākās? Kā mēs varam spriest par pirmatnējās sabiedrības kultūras līmeni? Saprotams, ka vispirms ir jāiegūst dokumentāli materiāli. Taču visi šie dokumenti ir nepilnīgi un nedroši. Neviens no mums nevar uzņemties atbildību, un teikt, ka uz tiem var paļauties simtprocentīgi. Tie ir pieņēmumi. Ir vairākas savstarpēji atšķirīgas darba metodes. -. Viena balstās uz principu, ka vispirms ir jāatrod fakti un tad tie ir. Darbojas materiālistiski orientētie pētnieki.