jedral.one.pl
borzole: Edytowanie plików *.desktop w nautilusie
http://jedral.one.pl/2010/12/edytowanie-plikow-desktop-w-nautilusie.html
Skrzydełko, czy nóżka? 171;««. Edytowanie plików *.desktop w nautilusie. Proste rozszerzenie typu nautilus-python. Które pozwala na edycję plików *.desktop (ikonki na pulpicie do uruchamiania programów). Wprawdzie miałem to jako nautilus-script, ale chciałem to mieć na wierzchu i tylko wówczas, gdy jest potrzebne. Oczywiście należy pamiętać, o wcześniejszym zainstalowaniu paczki nautilus-python. A po załadowaniu skryptu do katalogu należy zrestartować nautilusa. Subskrybuj: Komentarze do posta (Atom).
jedral.one.pl
borzole: Dotki w hostname
http://jedral.one.pl/2013/09/dotki-w-hostname.html
Skrzydełko, czy nóżka? 171;««. Z przyczyn nie do końca dla mnie jasnych, nie mogłem ustawić kropeczek w nazwie moich linuksików. Najpierw problem był z arch, potem z ubu. Kropki były po prostu usuwane. WTF? Wyjaśniło się po przeczytaniu. Okazuje się, że są 3 różne hostname i domyślnie ustawiane są wszystkie 3 na raz. Nie wnikając za bardzo w temat, jeśli pominiemy ustawianie wersji "pretty", wówczas kropeczki nie będą usuwane. Rozwiązanie jest absurdalne, gdyż wersja "pretty" to akurat ta wersja opisowa.
jedral.one.pl
borzole: Zabawa w chowanego
http://jedral.one.pl/2011/01/zabawa-w-chowanego.html
Skrzydełko, czy nóżka? 171;««. Tym razem do ukrywania plików (mechanizm działa tylko w nautilus). Okazuje się, że można ukrywać pliki na sposób "windowsowy" (bez kropki), jeśli w katalogu utworzymy plik. Z listą plików do ukrycia. I chcemy ukryć wszystkie pliki *.pyc. Aby zaznaczyć pliki do ukrycia i z menu pod prawym klawiszem myszy wybrać 'Hide all selected files'. W drugą mańkę będzie 'Unhide.'. Żeby zobaczyć zmiany trzeba nacisnąć. A jaka jest przydatność takiego narzędzia? 25 stycznia 2011 17:07.
jedral.one.pl
borzole: Znajdź mnie nim przepadnę
http://jedral.one.pl/2010/12/znajdz-mnie-nim-przepadne.html
Skrzydełko, czy nóżka? 171;««. Znajdź mnie nim przepadnę. To było gdzieś w zakładkach, coś z gnome w nazwie, a w tytule były gwiazdki.". Standardowy manager zakładek firefox'a jest fajny, ale nie potrafi wyszukiwać więcej niż jednego warunku. Na szczęście baza to SQLite. I przy odrobinie trudu ładnie się obrabia. W skrypcie trzeba zmienić pierwszy parametr srcdb. Na swoją bazę. Tworzymy kopię bazy, bo firefox blokuje do niej dostęp, jeśli jest włączony. Na wyjściu skryptu dostajemy listę postaci:. Ale w ...