nalewkowicz.blogspot.com
Nalewkowicz: lipca 2015
http://nalewkowicz.blogspot.com/2015_07_01_archive.html
Poniedziałek, 27 lipca 2015. Sezon na nalewki w pełni, ale nie można tracić głowy tylko dla nich ;-) Jak powszechnie wiadomo kiszone ogórki (i woda po nich) od stuleci łączy się z alkoholami domowej produkcji, także polecam każdemu zdrowe, smaczne, niczym nie podrabiane ogóraski! Udostępnij w usłudze Twitter. Udostępnij w usłudze Facebook. Udostępnij w serwisie Pinterest. Piątek, 17 lipca 2015. Udostępnij w usłudze Twitter. Udostępnij w usłudze Facebook. Udostępnij w serwisie Pinterest.
nalewkowicz.blogspot.com
Nalewkowicz: Nalewka akacjowa
http://nalewkowicz.blogspot.com/2015/06/nalewka-akacjowa.html
Poniedziałek, 8 czerwca 2015. Kiedyś usłyszałem, że kwiatki akacji są słodkie i nadają się do jedzenia. Dlatego już dawno chciałem zrobić i była pierwsza na liście "do zrobienia", także jak tylko roślina zakwitła, od razu postanowiłem za nią się zabrać. 100 g kwiatów akcji. 1 litr mocnej wódki. Nalewka nie musi więcej leżakować. Nalewkę akacjową najlepiej podawać lekko schłodzoną. PS Tak wygląda cała reklamówka akacji. Udostępnij w usłudze Twitter. Udostępnij w usłudze Facebook. 8 czerwca 2015 08:00.
nalewkowicz.blogspot.com
Nalewkowicz: maja 2015
http://nalewkowicz.blogspot.com/2015_05_01_archive.html
Poniedziałek, 18 maja 2015. Pomysł na nalewkę ananasową wpadł mi wtedy, kiedy w przydomowym dyskoncie zobaczyłem pełno ananasów. Tak sobie myślę: na co tyle ananasów, hmmm. no pewnie na nalewkę ;-). Pomysł bardzo mi się spodobał, bo z jednej strony chwilowo wystarczy zimowych likierów, a na letnie owoce jeszcze za wcześnie. Udostępnij w usłudze Twitter. Udostępnij w usłudze Facebook. Udostępnij w serwisie Pinterest. Mój blog o syropach. Wyświetl mój pełny profil. Można mnie znalęźć w:.
nalewkowicz.blogspot.com
Nalewkowicz: lutego 2015
http://nalewkowicz.blogspot.com/2015_02_01_archive.html
Wtorek, 17 lutego 2015. Nalewka imbirowa, a właściwie imbirowo-miodowo-cytrynowo-cynamonowo-anyżkowa to jedna z nalewek, której nie może zabraknąć w domowej apteczce (albo barku, gdzie tam trzymacie lekturę obowiązkową). Imbir. Ze względu na dużą zawartość olejków eterycznych służy jako lek na wszelkiego rodzaju dolegliwości żołądkowe, łagodzi mdłości, wzmacnia apetyt, doskonale sprawdza się na chorobę lokomocyjną, świetnie rozgrzewa, poprawia krążenie krwi. Miód. Udostępnij w usłudze Twitter. Szukanie o...
nalewkowicz.blogspot.com
Nalewkowicz: Wiśniak Litewski
http://nalewkowicz.blogspot.com/2015/08/wisniak-litewski.html
Środa, 12 sierpnia 2015. Po sukcesie, moim zdaniem oczywiście, Maliniaka. Na razie piękny przejrzysty kolor, smak i zapach świeżego winka), przyszedł czas na Wiśniak. Nie jest to może tradycyjny Miód Pitny, którego produkcję też mam zamiar się zająć w przyszłości, ale na pewno trunek ciekawy, wymagający trochę pracy, która zostanie wynagrodzona niebanalnym smakiem i aromatem. Wyciskamy sok z owoców i dolewamy do niego miód. Wygląda to mniej więcej tak:. Udostępnij w usłudze Twitter. Mój blog o syropach.
nalewkowicz.blogspot.com
Nalewkowicz: sierpnia 2015
http://nalewkowicz.blogspot.com/2015_08_01_archive.html
Środa, 19 sierpnia 2015. Przemierzając mazurskie szlaki natrafiłem na mirabelki, a że pasja na wakacje nie chodzi postanowiłem zrobić z nich nalewkę. Trunek taki piłem na spotkaniu nalewkowym. I bardzo mi smakował, dlatego postanowiłem zrobić go sam. Udostępnij w usłudze Twitter. Udostępnij w usłudze Facebook. Udostępnij w serwisie Pinterest. Piątek, 14 sierpnia 2015. Udostępnij w usłudze Twitter. Udostępnij w usłudze Facebook. Udostępnij w serwisie Pinterest. Środa, 12 sierpnia 2015. Mój blog o syropach.
nalewkowicz.blogspot.com
Nalewkowicz: stycznia 2015
http://nalewkowicz.blogspot.com/2015_01_01_archive.html
Piątek, 30 stycznia 2015. Nalewka Francuska 45 (nie 44). Kolejna naleweczka: pomarańczowo - kawowa. Ponieważ jestem fanem połączenia pomarańczy i kawy. Gdy trafiłem na przepis Francuskiej 44, od razu zapragnąłem ją zrobić. Rzecz się miała oczywiście pod koniec tamtego roku, więc w klimacie jeszcze świątecznym. Smak i zapach pomarańczy (jak to śpiewał pięknie Tadeusz Woźniak) kojarzy mi się z odpoczynkiem i świątecznym nastrojem, a do tego kawusia? Tak też powstała moja wersja Francuskiej (wzmocniona).
nalewkowicz.blogspot.com
Nalewkowicz: Nalewka orzechowa
http://nalewkowicz.blogspot.com/2015/06/nalewka-orzechowa.html
Środa, 24 czerwca 2015. Nalewkę orzechową, a właściwie "Orzecha", pamiętam z dzieciństwa, to on ratował nasze brzuszki przed bólami i innymi dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi. Pora na orzechy właśnie się zaczyna, także obowiązkowym jest, żeby zrobić nalewkę. "Orzech" był nalewam na spirytusie, ja postanowiłem zrobić słabszy trunek, bardziej słodki i pewnie mniej leczniczy, ale za to do spożywania w mniej przykrych okolicznościach. 1 litr 45% wódki. 188; kg cukru. 3 g gałki muszkatołowej. Odstawiamy na...
nalewkowicz.blogspot.com
Nalewkowicz: kwietnia 2015
http://nalewkowicz.blogspot.com/2015_04_01_archive.html
Środa, 29 kwietnia 2015. Po ostatnim sukcesie nalewki cytrynowej. Postanowiłem zrobić jej kolejną wersję: cytrynowo-limonkową z dodatkiem mięty. Przepis na podstawie poprzedniej nalewki łatwy i szybki do zrobienia. Polecam każdemu, kto chce trochę poeksperymentować lub komu znudził się smak cytrynówki. . Udostępnij w usłudze Twitter. Udostępnij w usłudze Facebook. Udostępnij w serwisie Pinterest. Środa, 15 kwietnia 2015. Pomysł jak wiadomo wziął się skądś. Po spotkaniu nalewkowym. Mój blog o syropach.
nalewkowicz.blogspot.com
Nalewkowicz: Nalewka wiśniowa
http://nalewkowicz.blogspot.com/2015/07/nalewka-wisniowa.html
Piątek, 17 lipca 2015. Oczywiście proste jak wszystkie do tej pory na moim blogu :-). Wiśnie myjemy i drylujemy, zostawiając około dwie garście niedrylowanych, następnie wszystko zalewamy alkoholem i odstawiamy na około miesiąc. Potem wiśnie cedzimy i zasypujemy cukrem w drugim słoiku, zostawiamy na około 2 tygodnie. Następnie powstały sok łączymy z nalewem, wiśnie wyrzucamy i czekamy kolejne pół roku. Potem już tylko zostaje nam zlewanie i filtrowanie przez bibułę lub gazę. Udostępnij w usłudze Twitter.